برخورد نظام جمهوری اسلامی ایران با جریان احمدالحسن

برخورد نظام جمهوری اسلامی ایران با جریان احمدالحسن

بروج – این جریان در حدود سال ۱۳۹۰ شمسی فعالیت خود را در کشور ایران از سر گرفته و عده کمی از جوانان نا آشنا به مباحث مهدویت را به خود جذب کرد. با این وجود در ابتدای امر از رأفت نظام جمهوری اسلامی ایران برخوردار شده و پس از دریافت مشاورات و رهنمودهای تخصصی به حالت عادی زندگی برگشته‏ اند. اما برخی از فریب خوردگان که در صدد تأمین اغراض و عنادهای خود با نظام جمهوری اسلامی را در سر پرورانده بودند، به راه انحرافی خود ادامه دادند که بلا فاصله توسط نیروهای انتظامی دستگیر و به مراجع تصمیم گیر تحویل شدند. با این حساب می‏توان پیروان احمدالحسن بصری را به سه دسته تقسیم بندی کرد که عبارتند از:

الف. افراد فریب خورده‏ای که با سودای یاری امام(ع) به انحراف کشیده شده و به محض اطلاع از ماجرا به باور و عقاید شیعه اثنی عشری بازگشته و از خداوند طلب بخشش نمودند،

ب. افرادی که هیچ باوری به احمدالحسن نداشته و از او به عنوان تریبونی جهت فعالیت‏های سیاسی یا ضد دینی خود استفاده می‏کنند.

ج. افراد کم سواد و کم اطلاع و زود باور و ساده لوحی که عموما در صددند تا کمبودهای شخصیتی خویش را با ورود به فرقه‏ ها و متفاوت خواندن خویش جبران نمایند.

درباره نویسنده

171مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 گروه فرهنگی بروج. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی