منابع مالی و خط فکری جریان احمدالحسن بصری

منابع مالی و خط فکری جریان احمدالحسن بصری

بروج – با توجه به هزینه‏ های کلان و هنگفتی که برای نشر دعوت انحرافی خود می‏کنند، حاکی از منابع مالی و بدون حساب و کتاب است. البته سودآوری از طریق شبکه ماهواره ‏ای المنقذ العالمی یا دریافت وجوهات شرعی و نذورات افراد جاهل نیز می‏تواند بخشی از هزینه‏ های جریان را تأمین نماید. اما در خصوص منابع فکری جریان باید گفت؛ یقینا هدف اصلی این فرقه ضاله ، ایجاد انحراف در مسیر مهدویت شیعه است، لذا درباره خط و مشی فکری این جریان چند احتمال قوی به نظر می‏رسد:

  1. اینکه این جریان به صورت فردی و با هدف شخصی شکل گرفته و به جای خاصی وابسته نیست.
  2. اینکه ابتداءً این گروه به صورت شخصی کار خود را آغاز کرده و سپس جهت گسترش جریان، با نهادهای سیاسی و ضد اسلامی مرتبط شده است.
  3. اینکه این جریان از ابتدای امر به صورت برنامه ریزی شده و هدفمند از سوی برخی از سیستم‏ های ضد دینی طراحی شده و با هدف مبارزه با تشیع گسترش یافته است.

البته هر سه احتمال در حد خود دارای قوت است اما با توجه به مدل‏های مشابه این جریان با فرقه‏ هایی همچون بهائیت که پس از سال‏های متمادی دست خود را از آستین انگلیس بیرون آوردند، می‏توان جریان احمد الحسن را نیز مدل دیگری از شیطنت‏های غربی دانست. لذا در صورت تقویت این احتمال، امکان پشتیبانی منابع مالی از سوی سرویس‏ های غربی حتمی خواهد شد.

علاوه بر همه این موارد، ارتباط شخص احمدالحسن با سرویس ‏های عربی و همچنین حمایت سرویس های غربی از این جریان، مسأله‏ای است که باید مورد توجه قرار گیرد:

– ارتباط مستمر احمد الحسن با حارث الضاری؛ رئیس تجمع علمای اهل سنت عراق که مواضع ضد شیعی و ضد ایرانی دارد، و فیصل الیاسری ؛ تاجر مقیم کشور کویت که با سرویس اینتجلنت مرتبط بوده، و نیز بندر بن سلطان ؛ رئیس سرویس اطلاعاتی عربستان.

– موضع‌گیری نیروهای آمریکایی در مقابل پلیس عراق و متهم ساختن آنان به افراط در سرکوبی احمد الحسن و گروه انصار یمانی .

درباره نویسنده

171مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 گروه فرهنگی بروج. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی